Кожна крапля прав і можливостей варта того, щоб за неї боротися

 

Паніч

До ефективної адвокації.

Багато разів доводилося чути від різних людей, як вони подавали пропозиції до законопроектів чи інших проектів рішень, але їхні пропозиції десь загубилися. Зазвичай це відбувається так, що люди або надсилають свої пропозиції, або приносять і озвучують їх на нарадах, робочих групах тощо. Звісно деякі пропозиції приймаються швидко, деякі вдається відстояти, але часто виходить так, що під час кінцевих редагувань в документи вносяться правки, які нівелюють зміст багатьох прогресивних пропозицій. На жаль, так відбувається в наших умовах.
Коли мені висловлюють подібні скарги, я іноді говорю: “Вишліть мені ваші пропозиції. Можливо, ми зможемо ініціювати їхнє обговорення знову. Якщо навіть не у владних кабінетах, то в публічній площині”. Часто у відповідь я чую: “Та ми надсилали їх, а зараз вже не знаємо, де вони. Все одно ніхто не хоче нас слухати. Нікому це не треба”.
Не можу з цим погодитися. Якщо у вас є пропозиції до серйозних рішень, які стосуються багатьох людей, будьте готові відстоювати їх кожну хвилину. Адже боротьба за них зазвичай дуже довготривала. Рішення довго обговорюються, і можуть переглядатися. Чиновники і посадовці не мають достатньо ресурсів, щоб проаналізувати і збалансувати інтереси всіх. До того ж вони часто тонуть в морі інформації, яка до них надходить.
Треба мати свої пропозиції завжди напоготові, виділити для них окрему папку у своєму комп’ютері, так, щоб у будь-яку хвилину ви могли знайти їх і надіслати людям, які можуть виявитися на вашому боці. Ставитися до цього слід дуже відповідально. Адже ви не знаєте, коли ви зустрінете того, хто буде зацікавленим обговорювати те, що вас також хвилює.
Адвокація в наших умовах – це складна, виснажлива річ. Багато людей опускають руки після невдачі, яку вони потерпіли на якому етапі цієї справи. А проте, якщо ви вірите у свою правоту, будьте готові морально мобілізуватися в будь-яку хвилину і шукати прихильників, які можуть з’явитися зовсім несподівано. Рано чи пізно вам обов”язково пощастить, і ви зможете відвоювати у бюрократичної системи ще трохи прав на своє щасливе і зручне життя у цій державі. Кожна крапля прав і можливостей варта того, щоб за неї боротися.

 

https://www.facebook.com/olena.panych/posts/1109973985690366

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*