Чим займалась два роки “команда” Квіта? Забудьте про якість вищої освіти!

 

Никита

 

Нікіта Андрєєв: забудьте про якість вищої освіти

Автор: Нікіта Андрєєв, Студентське антикорупційне агентство.

На цьому тижні відбулося засідання експертної комісії при УЦОЯО з встановлення порогових балів ЗНО.

Якщо коротко, можете забути про якість вищої освіти, адже ректорське лобі зробило все, щоб абітурієнтів було якомога більше, незалежно від їх знань. Не дивно, адже від кількості студентів залежать бюджети вишів та зарплати викладачів, кількість їх ставок.

А тепер пройдемось по цифрам:

  • 1) з української мови, щоб стати студентом, абітурієнту достатньо було набрати 23 бали (з 104 можливих), ймовірність «сліпо» вгадати ці 23 бали – 11,5%. Тут все більш-менш нормально, відносно звісно що.
  • 2) з математики, щоб скласти тест достатньо набрати усього 9 (!) балів (з 62 можливих), ймовірність вгадування – 29% (!). Тобто, якщо три абітурієнти вгадували повністю тест, то один з них вгадав би достатню кількість відповідей. А потім би став інженером і побудував будівлю, в якій кожен з нас міг би знаходитись. Робочою групою був визначений цікавий факт. «Середньозважений» абітурієнт, який набрав 9 балів і який, як ви розумієте, склав тест, не може розв’язати таке завдання: 0,4х(квадрат) * 5х(куб)=
  • 3) з історії України, щоб ЗНО було складене, достатньо було відповісти на 25 балів (з 94 можливих). Ймовірність «сліпого вгадування» – 40,7% (!). Ви ще сподіваєтесь, що через 5 років в країні будуть якісні вчителі, чиновники, журналісти?

Ви думаєте рішення щодо встановлення таких балів проштовхували представники ВНЗ з регіонів та які не є престижними, щоб просто вижити? Аж ніяк ні. Це представники КНУ! Коли я говорив про те, що не можна так ганьбити самих себе і нашу вищу освіту, і не можна так відкрито лобіювати позиції ректорів, представник НАПН сказав мені, цитую, що «себе лобіюють якісь сторонні громадські організації». Не дивуйтесь, чому в такій країні живемо.

Оскільки представників громадськості в комісії було набагато менше, ніж представників навчальних закладів, то і маємо відповідний результат. Дякую Nataliya Radysh, Olga Strelyuk та Владимир Белый за адекватну позицію і підтримку в деяких моментах. Дякую Вадим Карандій за запрошення до роботи комісії і забезпечення прозорості всієї процедури. І дуже приємно було сьогодні після засідання побачити в фейсбуці багато повідомлень від поважних людей, які написали, що підтримують мою позицію.

Але це жах друзі, треба щось робити. Терміново… Нижче запис засідання повністю, а запосиланням мій виступ і реакція деяких членів, яка передає всю атмосферу роботи.

 

http://osvita.ua/blogs/51452/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*