Міністерська комісія вивчає проблеми, які існують в НАУ

 Міністерська комісія вивчає проблеми, які існують в адміністративній діяльності НАУ

Для вивчення скарг та звернень громадян щодо діяльності Національного авіаційного університету, відповідно до наказу МОН України від 6 травня 2015 р. № 487, створено комісію при Міністерстві освіти і науки України.


Очолив комісію директор департаменту вищої освіти Міносвіти Олег Шаров, а до її складу увійшли представники Міністерства освіти і науки України, Державної інспекції навчальних закладів України, Інституту вищої освіти Національної педагогічної академії наук України, Громадської мережі «ОПОРА», а також викладачі вищих навчальних закладів України, у тому числі і два ректори київських вишів.

Директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров

Відповідно до того ж наказу, призупинено процедуру виборів ректора НАУ.

 

Комісія розпочала свою роботу з представлення членів комісії та вивчення поданих діючими та колишніми співробітниками НАУ заяв до Міносвіти. У скаргах переважно йдеться про тиск адміністрації  вишу на співробітників у різних питаннях, а особливо з метою їх звільнення за власним бажанням, та недопуск співробітників університету до виконання покладених на них функцій.

Уповноважений представник ДІНЗ розповіла про питання, котрі вивчала інспекція під час останніх трьох перевірок НАУ. У тому числі, було озвучено інформацію щодо проблем із невідповідністю посадам деяких проректорів, проблем зі статутом університету та роз’яснено ситуацію щодо незаконного розпуску попереднього складу вченої ради вишу.

Для вивчення поданих скарг та підготовки інформації по ним, уповноважений представник НАУ проректор Андрій Майснер попрохав комісію надати 10 робочих днів. Відповідно до прийнятого комісією рішення, адміністрації надано час для підготовки відповіді до 24 травня 2016 р.

Колишній ректор НАУ Микола Кулик заявив про тиск на нього з боку адміністрації вишу. Також він звернуся до Андрія Майснера з вимогою припинити тиск на співробітників університету, хоча б на час роботи даної комісії. На це Майснер відповів, що ця інформація не відповідає дійсності та адміністрація не чинить тиску ні на кого.

Свою категоричну позицію щодо ситуації зі скасуванням статуту університету озвучив колишній проректор НАУ Ярослав Козачок. Він наголосив на тому, що статут університету було неправомірно скасовано колишнім міністром освіти Сергієм Квітом.

Наступне засідання комісії буде проведено 30 травня, коли і будуть зачитані відповіді адміністрації НАУ на скарги та надане слово сторонам конфлікту. Довідку про результати роботи комісії по перевірці звернень громадян щодо ситуації в НАУ буде підготовлено до 15 липня 2016 р.

http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/9210-ministerska-komisija-vyvchae-problemy-jaki-isnujut-v-administratyvnij-dijalnosti-nau

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*